TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
dr inż. Karol Leluk Wydział Inżynierii Środowiska |
Przestrzeń zurbanizowana to złożony ekosystem wzajemnie oddziałujących na siebie obszarów, będący synergią rozwiązań technologicznych ułatwiających codzienne funkcjonowanie człowieka w tkance miejskiej. Ciągły rozwój technologii pozwala na implementowanie rozwiązań nie tylko wpływających korzystnie na komfort bytowy mieszkańców, ale także przekładających się na bardziej efektywne wykorzystanie podstawowych surowców organizmu zurbanizowanego jakimi są: energia (elektryczna, cieplna) i woda (do picia, opadowa, ścieki). Sprawne zarządzanie sieciami dystrybucji obu surowców, wprowadzanie rozwiązań gospodarki zasobooszczędnej wykorzystując choćby naturalny potencjał danego regionu czy wreszcie bardziej efektywne procesy przywracania zdegradowanych obszarów (remediacja) czy oczyszczania ścieków to podstawy holistycznego procesu zmiany tkanki miejskiej w kierunku miejskich innowacji.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »